FOTOĞRAF ÇEKME YETENEĞİNİZ İLE PARA KAZANABİLİRSİNİZ.

FOTOĞRAFÇILIK İLE  İNTERNET'TE PARA KAZANMA

İnternet'te para kazanmanın farklı yollarını sizlere anlatmaya devam ediyorum.Son paylaştığım içeriklerde, klasik para kazanmanın dışında ,emek sarf ederek ve yeteneğinizi öne çıkararak oluşturacağınız birtakım ürünleri pazarlama detaylarını paylaştım.

Bugün sizlerle paylaşacağım içerik fotoğraf  çekme  konusunda sizlere yol gösterecek türde olacaktır.Eğer fotoğraf çekmekte iyiyseniz ve çektiğiniz fotoğraflar başkaları tarafından da beğeniliyorsa,neden bu yeteneğinizden para kazanmayın.? Tek ihtiyacınız kimin hangi fotoğrafı istediğini ve fotoğrafı ona nasıl ulaştıracağınızı bilmek.

İnternet üzerinde yer alan bazı web siteleri insanlara çalıştıkları alanlarda kullanmak için fotoğraflar sunuyor.Bu fotoğraflar bazı sitelerde ücretli,bazılarında ücretsiz.Ama şunu bilmenizde fayda var,tahmin ettiğinizden daha fazla insan bu fotoğraflarla ilgileniyor.

Web tasarımcılar siteleri için,yayıncılar kitapları ve dergileri için,diğer kullanıcılar ise kendi makale ve yazıları için sıradan olmayan özel  fotoğraflara ihtiyaç duyuyorlar.Bazen de insanlar sadece ekran koruyucusu olarak özel fotoğraf kullanmak isteyebiliyor.

Kendinize ait bir web siteniz var ise burayı bir resim galerisi şeklinde kullanarak insanlara fotoğrafları sunabilirsiniz.Sadece kendi sitenizden değil diğer bununla ilgili sitelerden de bu işi yapabilirsiniz.

Anlaşacağınız siteleri dikkatli seçmenizde yarar var.Makul fiyatlar ile resimleri pazarladığınız sürece satış konusunda problem yaşama ihtimaliniz düşük.

Kendi marka ve tarzınızı oluşturmak için vereceğiniz fotoğrafların bir tema içerisinde kalmasına ve sizi yansıtmasına izin verin .Diğer bir konu ise başkalarının fotoğraflarında görünmeyeni bulmak.Yani daha az işlenen konularda resim bularak istenme oranına artırmak.

Piyasada daha fazla yer almak istiyorsanız birden fazla sitede farklı kullanıcı isimleri ile yer alabilirsiniz.Böylelikle birinde sanat fotoğrafları paylaşırken diğerinde vahşi doğa fotoğraflarını satışa sunarsınız.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

BİLGİSAYAR OYUNLARINI TEST EDEREK PARA KAZANABİLİRSİNİZ.

REKLAM YAYINLAYARAK PARA KAZANMA

FOREX İLE PARA KAZANMAK İÇİN NELER YAPMALIYIZ.